1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak gruczołowy płuca z przerzutami do mózgu.
Ola Olka

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 7777

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-11-23, 09:36   Temat: Rak gruczołowy płuca z przerzutami do mózgu.
ladyagila93 napisał/a:
Jak sobie radziliscie z pustka po stracie najblizszych? Smutno i pusto w pustym domu: (

Płacz jak masz ochotę płakać, rozmyślaj jak tego potrzebujesz - natomiast nie zamykaj się z bólem tylko w czterech ścianach. Wyjdź do ludzi, porozmawiaj z kimś bliskim - rodziną, przyjaciółką. Z kimś kto niekoniecznie cię pocieszy bo tu trudno kogoś pocieszać, ale cię po prostu wysłucha.
Jeżeli poczujesz potrzebą profesjonalnej pomocy poszukaj psychologa.

ladyagila93 każdy ma swoją drogę przez żałobę.
Pozdrawiam serdecznie. Usciski.
  Temat: Rak gruczołowy płuca z przerzutami do mózgu.
Ola Olka

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 7777

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-11-21, 12:32   Temat: Rak gruczołowy płuca z przerzutami do mózgu.
ladyagila93

ladyagila93 napisał/a:
To moja wina

Dzielna, wspaniała dziewczyno do końca walczyłaś o tatę. Tyle hartu ducha tyle odwagi.
Tato odszedł bo przyszedł jego czas - nie zawiniłaś tu w niczym a reanimując tatę zrobiłaś więcej niż można od kogokolwiek oczekiwać.
ladyagila93 napisał/a:
Moja pracę inżynierska na temat diagnostyki chorob nowotworowych płuc zadedykuję mojemu ś.p Kochanemu Tacie

To wspaniały dar - tato byłby z ciebie bardzo dumny.

Przyjmnij moje najserdeczniejsze wyrazy współczucia ::rose:: ::rose::
Uściski
  Temat: Rak gruczołowy płuca z przerzutami do mózgu.
Ola Olka

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 7777

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-11-15, 12:49   Temat: Rak gruczołowy płuca z przerzutami do mózgu.
Marcin J napisał/a:
wlasnie przypadkach raka pluc odkrywa sie po przerzutach

Tak Marcin masz rację, tak bywa. Dlatego często jest to wtedy już zaawansowane stadium.
Niestety brak badań przesiewowych i nietypowe objawy powodują właśnie taką sytuację.

Dlatego często "przypadkowe" odkrycia w trakcie prześwietleń przy uporczywym kaszlu czy zapaleniach płuc lub właśnie tak późno gdy już dają znaki przerzuty.

Pozdrawiam
  Temat: Rak gruczołowy płuca z przerzutami do mózgu.
Ola Olka

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 7777

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-11-15, 09:49   Temat: Rak gruczołowy płuca z przerzutami do mózgu.
ladyagila93 z twojego opisu sytuacja wygląda na poważną. Tata ma rozsianego raka płuc i choroba postępuje.
Sam przebieg diagnozy i leczenie przebiegł moim zdaniem niefortunnie - jakby od tyłu - najpierw stwierdzono przerzuty a potem nowotwór w płucach... Wydaje mi się że naświetlanie miało charakter raczej paliatywny a nie leczniczy.
ladyagila93 napisał/a:
Chciałabym tacie zapewnić profesjonalną opiekę w chorobie.

Myślę że jak najszybciej powinnaś dostać wsparcie hospicjum domowego. Jak pisze torunianka może faktycznie tak być że tato niedługo nie bedzie opuszczał łóżka i bedzie potrzebował profesjonalnej opieki a ty wsparcia.
ladyagila93 napisał/a:
Żadnych rokowań nie podali plus wizyta kontrolna dopiero 29.11 ani żadnych badań kontrolnych czy zmiany w mózgu się zmniejszyły

Naprawde ciężko w tym stanie o jakieś rokowania - każdy organizm jest inny i każdy inaczej reaguje na leczenie.
Co ma na celu ta wizyta kontrolna jeżeli wcześniej nie przeprowadzono żadnych badań?
Cytat:
i być może trochę otuchy.

Przykro mi, ale chyba sama zdajesz sobie sprawę, że ta choroba w tym stadium nie jest uleczalna. Staraj sie o jak najwiekszy komfort taty w tym ciężkim czasie a także o wsparcie dla siebie. HD może zapewnić tobie też pomoc psychologiczną - może warto o tym pomyśleć. Trzymaj się.

Pozdrawiam serdecznie i witam na forum
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group